Ceramika Paradyż partnerem koncertu charytatywnego Wielcy Artyści Małym Pacjentom


2021-06-10
7 czerwca 2021 roku, w warszawskim Ufficio Primo, odbyła się III edycja koncertu „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”.

To wydarzenie z udziałem największych światowych gwiazd opery, po raz kolejny zorganizowano z myślą o wsparciu największego szpitala dziecięcego w Polsce - Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Ceramika Paradyż została jednym z partnerów tego niesamowitego wydarzenia.

 

Emocjonujące przeżycie

Gwiazdą tegorocznego koncertu był najwybitniejszy na świecie kontratenor Jakub Józef Orliński, podbijający serca miłośników muzyki na kilku kontynentach. Słuchacze mogli podziwiać aż trzy odsłony artystyczne: recital z pianistą Michałem Bielem, utwory z najnowszej płyty Adela z improwizującym pianistą Aleksandrem Dębiczem i gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim oraz najbardziej znane arie w towarzystwie zespołu barokowego Il Giardino d’Amore, prowadzonego przez charyzmatycznego skrzypka, Stefana Plewniaka.

 

Goście mogli podziwiać nie tylko zapierające dech w piersiach występy, lecz także stworzone specjalnie do repertuaru wizualizacje.

 

Z potrzeby serca

Pomysłodawczynią koncertów jest dr hab. Patrycja Piekutowska – wybitna skrzypaczka-solistka, prezes fundacji Virtuosa, która postanowiła oddać się pracy charytatywnej na rzecz unowocześniania szpitali dziecięcych.

 

- Wszystko, co czynię dla tworzenia pięknych i nowoczesnych szpitalnych wnętrz dla dzieci, powstaje dzięki emocjom przekazywanym w dziesiątkach rozmów z szefami firm. To dzięki tym wspaniałym decyzjom powstają kolejne modernizacje, dzisiaj warte już ponad 4,5 mln zł. Łączenie szlachetności świata biznesu ze sztuką daje mi wielkie spełnienie i jest moją pasją – napisała dr hab. Patrycja Piekutowska, prezes fundacji Virtuosa

 

Wśród firm wspierających tę inicjatywę znalazła się takze Ceramika Paradyż – polska rodzinna firma i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju i na świecie.

 

- Możliwość wsparcia inicjatyw na rzecz modernizacji największego szpitala dziecięcego w Polsce napawa nas ogromną dumą. Wiemy jak oprócz wykształconego personelu i sprzętu medycznego w walce o życie i zdrowie ważna jest odpowiednia infrastruktura. Cieszymy się, że możemy pomóc wprowadzać ulepszenia szpitala na ogromną skalę i dziękujemy organizatorom, że po raz kolejny mogliśmy być częścią tak wspaniałego przedsięwzięcia.

 

Całkowity dochód z koncertu i światowego streamingu przeznaczony zostanie na kompleksową modernizację Izby Przyjęć i Holu Rejestracji 30 poradni specjalistycznych Instytytu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” Nadesłał:

Ceramika Paradyż
http://

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl