Gdy demony biorą górę. Serial ‘Monsterland’


Gdy demony biorą górę. Serial ‘Monsterland’
2023-10-31
Serial ‘Monsterland’ przenosi widzów do świata nierównych szans i desperackiej walki, gdzie stawką jest odmiana trudnego losu. Każdy odcinek stanowi samodzielną historię skupiającą się na pokazaniu najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy.

Kiedy człowiek staje się zły? Czy istnieje niewidzialna granica, po której przekroczeniu może zmienić się w prawdziwą bestię? Serial ‘Monsterland’ przenosi widzów do świata nierównych szans i desperackiej walki, gdzie stawką jest odmiana trudnego losu. Każdy odcinek stanowi samodzielną historię skupiającą się na pokazaniu najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy. Widzowie zanurzą się w życiu bohaterów serialu, poznając mroczną wizję świata pełnego złowrogich stworzeń. Inspiracją dla scenariusza stały się opowiadania Nathana Ballingruda z serii ‘North American Lake Monsters’. Autorką scenariusza jest Mary Laws, scenarzystka hitowej ‘Sukcesji’. Wszystkie części ośmioodcinkowej serii ‘Monsterland’ są już dostępne na platformie streamingowej Viaplay!

Przeczytaj również:

 

Po ciemnej stronie duszy

Monsterland to idealna propozycja dla fanów seriali z elementami horroru, pełnego niepokojących zwrotów akcji. Postaciom pojawiającym się w tej produkcji daleko do nieskazitelnych bohaterów walczących ze złem. To ludzie borykający się z biedą, demonami przeszłości lub trudnymi momentami w życiu. System, w którym funkcjonują wykluczył ich i spisał na straty, a kolejne dni są niczym niekończący się horror. Poznajemy z bliska dramatyczne historie różnorodnych bohaterów, którzy mają styczność z tajemniczymi zjawiskami lub stworzeniami, takimi jak syreny, upadłe anioły czy wilkołaki. Potwory stają się uosobieniem ich lęków, moralności czy podjętych decyzji, jednocześnie reprezentując ciemną stronę ludzkiej osobowości. Złowrogie stworzenia mogą pojawiać się znienacka wśród zwykłych ludzi lub pozostawać w ich wnętrzu, wyczekując na moment triumfu.

 

Granice desperacji

Samotna matka wychowująca dziecko z problemami behawioralnymi. Wyalienowany nastolatek zmagający się z biedą i rzucający szkołę, by zaopiekować się chorą matką. Magnat naftowy stający naprzeciw ekologicznej katastrofy, którą wywołała prowadzona przez niego firma. Rodzice zaginionej dziewczynki, nie mogący pogodzić się z niespodziewaną stratą. To tylko niektóre z postaci, jakie poznamy w serialu ‘Monsterland’. Są rozgoryczeni, zranieni, popchnięci do desperackich czynów. W ich życiach pojawiają się stworzenia i zjawiska w których istnienie trudno uwierzyć. Seria zachęca do refleksji nad działaniami, jakie podejmują bohaterowie mierząc się jednocześnie z wewnętrznymi konfliktami i dylematami.

 

Obsada i twórcy

‘Monsterland’ jest dziełem zdobywczyni nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów za scenariusz serialu 'Sukcesja', Mary Laws ('Idol', 'Neon Demon'). W serialu wystąpili tacy aktorzy, jak trzykrotna zdobywczyni Satelity dla najlepszej aktorki za występ w 'Orange is the New Black' - Taylor Schilling, Kaitlyn Dever ('Mój piękny syn', 'Rosaline'), Nicole Beharie ('Jeździec bez głowy', 'Czarne lustro'), Mike Colter ('Evil', 'Luke Cage'), Hamish Linklater ('Fantastyczna Czwórka', 'Nocna msza'), Adria Arjona ('Morbius', '6 Underground'), Trieu Tran ('Hancock', 'Newsroom') i wielu innych utalentowanych twórców.

 

Wszystkie odcinki serialu ‘Monsterland’ są już dostępne na platformie streamingowej Viaplay!Nadesłał:

Malgorzata Urbas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl