2022-02-07
Czym jest świat wokół nas? Jakimi prawami rządzi się natura? Co mówi o tym współczesna nauka, a jak majestat wszechświata rozumieli nasi Przodkowie? Jak o tym śpiewali?
Pełne zanurzenie w świat nauki i sztuki na modłę naszych Przodków w imię Welesa, Pana Nawii, strażnika przysiąg, patrona nauki, sztuki, wieszczenia już 26 lutego od godziny 15.00 w Domu Kultury Świt.
W ramach Wieczoru Welesa przygotowaliśmy dla Was:
– Zajęcia Białego Śpiewu; cena 75 zł
– String Art; cena 35 zł
– Wykłady
– Koncerty; cena 30zł
Mamy dla Was również pakiety VIP! Sprawdźcie szczegóły na stronie internetowej Domu Kultury Świt na warszawskim Targówku oraz na profilach instytucji w mediach społecznościowych.
Zapraszamy wszystkich Was ciekawych świata i swoich korzeni, głodnych umysłowej i duchowej strawy, rozmiłowanych w naszej rodzimej sztuce, śpiewiei tradycjach. Wieczór Welesa, po raz kolejny organizowany jest w Domu Kultury Świt i Wiosce Żywej Archeologii, tym razem w ramach Miejskiego Roku Obrzędowego, który inicjuje.
O bogu Welesie, którego pamięć i kult nadal żywe opowie religioznawca Mikołaj Kołyszko. Ponadto w programie Kwantechizm_2.0: porywający naukowy standup prof. Andrzeja Dragana, który wprowadzi nas w najnowsze teorie spinające kwantowo-relatywistyczną mechanikę naszego świata.
Podyskutujemy o implikacjach oglądu świata jaki wyrasta ze współczesnej nauki, tym obecnym w rozmaitych wierzeniach i tym, jakie niesie zdrowy rozsądek.
Teoria strun jest domeną teoretycznych fizyków, w praktykę sztuki string-art wprowadzi nas Natalia Gierasimiuk, a Magdalena Sobczak nauczy kilku zapustnych zaśpiewów.
Wieczór Welesa zamknie koncert trzech wybitnych muzycznych ensamble czerpiących inspirację z dawnej i obecnej Kultury Słowian: Żniwa, Córy Mary, Derwana
Sami widzicie, że nie może Was tam zabraknąć.