MISTRZOSTWO RZEMIOSŁA W THE BALVENIE SIXTY: 60 LAT DOSKONAŁOŚCI


2023-11-20
W obecnych czasach, gdzie masowa produkcja często zyskuje przewagę nad rzemiosłem, destylarnia The Balvenie stanowi oazę autentycznego kunsztu i pasji.

Ta prawdziwie rzemieślnicza whisky, mająca swe korzenie w sercu Szkocji, obchodziła w zeszłym roku 60 lat pracy Malt Mastera, Davida C. Stewarta MBE, a także rozpoczyna nowy rozdział pod opieką Malt Masterki Kelsey McKechnie. To moment wyjątkowy, łączący przeszłość z przyszłością i podkreślający kluczową rolę, jaką odgrywają ludzie w destylarni.

Przeczytaj również:

The Balvenie, to wyjątkowa whisky kultywująca Pięć Rzadkich Rzemiosł. Jej sukces wynika z oddania 
i troski o rzemiosło, które większość innych destylarni dawno porzuciła. Od samego początku kontroluje cały proces produkcji – od własnego źródła jęczmienia, przez słodownię, kotlarnię, aż po zespół bednarzy. To miejsce, w którym tradycja i rzemiosło wciąż kwitną. Jednak to nie tylko proces czyni tę destylarnię wyjątkową. Piątym z Rzadkich Rzemiosł jest doradztwo mistrza słodu, Malt Mastera, które do tej pory było w rękach Davida C. Stewarta MBE, nadzorującego każdy etap tworzenia tego wyjątkowego trunku.

Dzięki swojej pasji i zaangażowaniu w proces produkcji whisky, David Stewart stał się ikoną tego alkoholu na świecie. Jego niezrównane umiejętności przyczyniły się do powstania wielu wybitnych wariantów The Balvenie, które zdobyły uznanie i wciąż zdobywają serca miłośników na całym świecie. W 2016 roku został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego przez królową angielską za swoje nieocenione zasługi dla rozwoju przemysłu whisky. David Stewart, to nie tylko Malt Master, to również inspiracja i niezastąpione źródło wiedzy dla młodszych pokoleń.

#TheMakersProject

Rzemiosło wymaga umiejętności.

Kunszt twórczy wymaga pasji i serca. The Balvenie - tworzone z potrzeby serca.

Z korzeni tradycji, na których rośnie The Balvenie, w 2022 r. wyłonił się projekt The Makers. Inicjatywa ta wyraża szacunek dla rzemiosła i podkreśla różnicę między tworzeniem z pasją a masową produkcją. 

Kampania The Makers jest hołdem dla rzemiosła i podziwem dla pracy ludzkich rąk. To projekt, który zapewnia wyjątkowy dostęp do świata twórczych umysłów i samych twórców, którzy mają za zadanie uczyć, inspirować się i kwestionować.

Współpraca z ludźmi, którzy podzielają te same wartości, co twórcy The Balvenie, stanowi esencję tego projektu i wszelkich podejmowanych działań. W kontekście tego przedsięwzięcia, 60 lat pracy Malt Mastera Davida C. Stewarta stają się jeszcze bardziej znaczące. To nie tylko dekady pracy z zapałem, ale także opowieść o poświęceniu i miłości do sztuki tworzenia whisky.

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy, marka przedstawia światu The Balvenie Sixty. Ta unikalna whisky, która dojrzewała przez sześćdziesiąt lat, stanowi zarówno wyraz doskonałości, jak i hołd dla relacji i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. The Balvenie Sixty to nie tylko wyjątkowa edycja, to opowieść o pasji Davida Stewarta. To historia, którą zainspirował się Andrzej Kubiś, właściciel Domu Whisky, który stał się szczęśliwym nabywcą jednej z zaledwie 71 dostępnych na świecie butelek The Balvenie Sixty, konkretnie egzemplarza nr 43. Polska premiera tej wyjątkowej whisky miała miejsce 19.10.2023 r. podczas ekskluzywnej kolacji w Olivia Star w Gdańsku. To spotkanie stanowiło podróż przez 6 dekad pracy Malt Mastera, a uczestnicy mieli okazję poznać kluczowe wydarzenia w historii The Balvenie.

The Balvenie zawsze wierzyło we wkład, jaki ludzie wnoszą do swojej whisky, dlatego z ogromną radością ogłasza, że Kelsey McKechnie obejmuje niezwykle prestiżową rolę Malt Mastera. To także pierwsza butelka, którą Kelsey podpisuje jako Malt Master, wybrana specjalnie dla Davida z okazji jego jubileuszu. To wyraz ich silnej więzi, odzwierciedlający zaangażowanie dwóch oddanych osób dążących do doskonałości.

Kelsey McKechnie, rozpoczęła swoją pracę w The Balvenie jako Apprentice Malt Master w wieku zaledwie 26 lat. Dziś jest jedną z najmłodszych kobiet na świecie, która zdobyła wyjątkowy tytuł Malt Masterki. Jej zaangażowanie oraz nowoczesne podejście do tworzenia whisky, przynoszą świeże spojrzenie na proces produkcji i mogą otworzyć nowe rozdziały w historii The Balvenie.

McKechnie tak skomentowała swoją nominację: „Praca w destylarni nauczyła mnie wielu rzeczy, a przede wszystkim cierpliwości, współpracy i wytrwałości. Kontynuowanie naszego rzemiosła to dla mnie ogromny przywilej, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak The Balvenie rozwija się przez kolejne pokolenia, pod moją opieką jako Malt Master".

Mimo że The Balvenie Sixty, to whisky jubileuszowa, marka oferuje również szeroką gamę produktów dostępnych dla każdego miłośnika wyśmienitego trunku. Te podstawowe warianty, doskonale wpisują się w koncepcję The Makers, co udowadnia ich wyjątkowy charakter i wyrafinowane wykonanie. Produkty takie jak The Balvenie DoubleWood 12 YO czy The Balvenie Caribbean Cask 14 YO podkreślają, że tradycja rzemiosła jest integralną częścią każdej butelki The Balvenie, niezależnie od jej odmiany.Nadesłał:

BIG-PICTURE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl