MUZEUM NARODOWE I AKZONOBEL CIĄGLE RAZEM
W Muzeum Narodowym 19 maja rozpoczęła się wystawa Bez gorsetu.
Camille Claudel i Polskie Rzeźbiarki XIX wieku, którą wspiera AkzoNobel, jeden z globalnych pionierów i liderów branży farb. Firma dostarczyła farby do wnętrz – o rewolucyjnych właściwościach, nietoksyczne i odporne na zabrudzenia. To już kolejna tegoroczna wystawa czasowa, którą w ramach współpracy z Muzeum Narodowym, wspiera AkzoNobel, po trwającej wciąż MNW kolekcjonuje – zakupy z lat 2017-2022.
Wystawa poświęcona Camille Claudel i Polskim Rzeźbiarkom XIX wieku opowiada historię, podczas której do głosu doszło pionierskie pokolenie artystek skutecznie przełamujących społeczno-obyczajowe ograniczenia swojej epoki. Jest to również pierwsza prezentacja prac Camille Claudel w Polsce. Tę wystawę można odwiedzać między 19 maja a 10 września b.r. To już kolejna tegoroczna wystawa czasowa, którą w ramach współpracy z Muzeum Narodowym wspiera AkzoNobel. Wystawa MNW kolekcjonuje – zakupy z lat 2017-2022, rozpoczęła się z kolei 11 maja. Można na niej podziwiać zróżnicowany wybór ponad 120 dzieł sztuki nabytych w ciągu ostatnich sześciu lat przez MNW, w tym takich artystów, jak Chagall, Goya, Muter, Weiss, Bilińska, Wyspiański, Rosselli i wielu innych autorów. Ostatnim dniem, podczas którego możemy cieszyć się wystawą jest 27 sierpnia 2023 roku.
Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku są prekursorkami w tej dziedzinie sztuki i bardzo się cieszę, że AkzoNobel może uczestniczyć w wystawie w Muzeum Narodowym, jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Dzieła te powstały w czasach, gdy kobiety miały ograniczony dostęp do tego typu aktywności i musiały wykazać się wielką siłą woli i zaangażowaniem w przełamywanie stereotypów. Niektóre z nich zapłaciły wysoką cenę za swoje zmagania. Stanowią one ogromną inspirację dla dzisiejszego społeczeństwa, które wciąż znajduje się na drodze ku równości i integracji – mówi Kathryn Ledson, General Manager Central Europe North w AkzoNobel.
W ramach przygotowań do tych wydarzeń AkzoNobel przekazał 415 litrów Dulux Professional Rezisto 1 – farby o rewolucyjnych właściwościach w zakresie odporności na plamy, niezawodnej w pomieszczeniach, gdzie ściany są narażone na zabrudzenia. Ta głęboko matowa farba tworzy antyrefleksyjne powłoki, które niwelują niedoskonałości podłoża oraz dzięki specjalnej technologii Stain Shield jest odporna na tłuste plamy, mycie detergentami i szorowanie, co w przypadku najmłodszych zwiedzających te wystawy stanowi idealne rozwiązanie. Dulux Professional Rezisto 1 zapewnia wysoką siłę krycia, dzięki czemu szybko i sprawnie można było wykonać aranżacje dedykowane nowej wystawie. Prace Camille Claudel oraz Polskich Rzeźbiarek XIX wieku doskonale prezentują się na tle ciepłych jasnych kolorów, a obrazy i inne dzieła w ramach wystawy MNW kolekcjonuje – zakupy z lat 2017-2022 doskonale kontrastują z wyrazistymi czerwieniami, szarościami i beżami.
Działania wspierała grupa ekspertów Dulux, którzy przygotowali odpowiedni projekt i aranżacje dopasowane do charakteru i kolorystyki dzieł. Łącznie przemalowana powierzchnia w Muzeum Narodowym to ok. 1750 m².
O firmie AkzoNobel
Dostarczamy zrównoważone i innowacyjne farby i powłoki, na których coraz częściej polegają nasi klienci - z korzyścią dla swoich społeczności oraz dla środowiska. To właśnie dlatego wszystko, co robimy, podporządkowane jest strategii People. Planet. Paint. Nasze globalne portfolio marek takich jak Dulux, International, Sikkens oraz Interpon cieszy się zaufaniem klientów z całego świata. Działamy w ponad 150 krajach, zaś nasza wizja zakłada, że staniemy się globalnym liderem branży. Tylko takiego podejścia można spodziewać się od pełniącej rolę pioniera firmy działającej w sektorze farb, która dąży do osiągnięcia opierających się na osiągnięciach naukowych celów i podejmuje rzeczywiste działania w celu sprostania globalnym wyzwaniom, pragnąc chronić przyszłe pokolenia.
Oświadczenie o przestrzeganiu zasad programu „Bezpiecznej przystani” Niniejszy komunikat prasowy zawiera oświadczenia, które dotyczą takich kluczowych kwestii, jak strategia rozwoju AkzoNobel, przyszłe wyniki finansowe, pozycja rynkowa, rozwój produktów, produkty w fazie planowania oraz zatwierdzanie produktów. Takie oświadczenia powinny być szczegółowo rozważone. Należy również pamiętać o tym, że ze względu na wiele czynników, wyniki prognozowane i rzeczywiste mogą znacząco różnić się od owych oświadczeń. Do czynników tych należą między innymi wahania cen, wahania kursów walut, zmiany w kosztach surowców i kosztach pracy, koszty programów emerytalnych, ryzyko fizyczne i środowiskowe, kwestie prawne oraz działania legislacyjne, podatkowe i inne działania regulacyjne. Przedstawione stanowiska konkurencyjne opierają się na szacunkach zarządu popartych informacjami udostępnionymi przez wyspecjalizowane agencje zewnętrzne. Bardziej szczegółowe omówienie czynników ryzyka wpływających na naszą działalność przedstawiono w naszym najnowszym sprawozdaniu rocznym, dostępnym na naszej stronie Internetowej.
Nadesłał:
Pan Kowalski Strategicznie
|