No to FLU do Galerii FOSFOR! Nowoczesna sztuka w Bonarce


No to FLU do Galerii FOSFOR! Nowoczesna sztuka w Bonarce
2018-06-15
Flu to po angielsku grypa, a w Bonarce to nawet Grypa Twórcza. Grupa artystyczna o tej oryginalnej nazwie stoi za wystawą intermedialną „Made in FLU”, którą można podziwiać w Galerii FOSFOR – nowym spocie na kulturalnej mapie Krakowa.

W najbliższą sobotę (16 czerwca) będzie to również miejsce wernisażu (godz. 19:00) i warsztatów „Granie w ubranie" (godz. 13:00 - 16:00).

Przeczytaj również:

Warsztaty będące wstępem do wernisażu pozwolą uczestnikom stworzyć wyjątkowe gadżety, które mogą wzbogacić wakacyjną garderobę. Powstaną letnie dodatki takie jak: czapki przeciwsłoneczne, wachlarz, okulary itp. Warsztaty w formie gry zachęcą do kreatywnej zabawy w projektantów i projektantki mody. Koordynatorem zajęć będzie Krzysztof Marchlak, a poprowadzą je studenci II roku kierunku Animacja Kultury w Przestrzeni Społecznej Uniwersytetu Pedagogicznego, z którym Bonarka kooperuje przy wystawach w niedawno stworzonej wspólnie Galerii FOSFOR (poziom 0, wejście od ul. Kamieńskiego, okolice kawiarni Starbucks).

Wystawa „Made in FLU" jest częścią rozpoczynającego się festiwalu Wydział Sztuki w Mieście 6.0, organizowanego także przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Z tej okazji 16 czerwca o godz. 19:00
w Galerii FOSFOR odbędzie się wernisaż. Wezmą w nim udział m.in. artyści prezentujący tu swoje prace: Agata Babula, Agnieszka Fiejka, Iwo Styrna, Jasiek Jaśkiewicz, Joanna Róg-Ociepka, Kacper Kornas, Marta Korycka i Paweł Łubkowski. Kuratorką projektu jest Małgorzata Wielek-Mandrela.

Wystawę będzie można oglądać w Bonarce do 1 lipca (od wt. do nied. w godz. 14:00 - 19:00).

 „Made in Flu" to wielowarstwowa wystawa, która ma ukazać złożoność języka kultury i sztuki wykorzystując w tym celu recykling. Odnosząc się do dorobku historii sztuki na przełomach wieków, podejmuje próbę ukazania różnych kanonów piękna bawiąc się językiem mody i popkultury. Wszystko to tworzy atmosferę surrealistycznego cyrku, w którym odbiorca zostaje zaproszony do swoistej gry. Popkultura przeradza się w sztukę, a sztuka w tworzywo pozostałości. Interakcję z widzem dopełniają warsztaty zorganizowane przez artystów. Wystawa jest otwarta na dialog oraz zaproszenie przypadkowych przechodniów do współtworzenia.

BONARKA CITY CENTER I NEPI ROCKCASTLE PLC

Właściciel Bonarki NEPI Rockcastle plc jest wiodącym inwestorem oraz deweloperem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, którego akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu oraz Amsterdamie. Znajduje się również w pierwszej dziesiątce firm z branży nieruchomości komercyjnych w kontynentalnej Europie pod względem wartości rynkowej. Firma posiada jeden z największych portfeli nieruchomości w Rumunii, Polsce oraz na Słowacji, a także wyraźnie zaznacza swoją obecność w Chorwacji, Czechach oraz Serbii. Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze ponad 92  tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji oraz jeden z największych multipleksów kinowych w Polsce. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot". Zarządcą obiektu jest TriGranit Corporation.Nadesłał:

bezstronny22

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl