Nowy kulturalny punkt otwarty na mapie CH Osowa


Nowy kulturalny punkt otwarty na mapie CH Osowa
2024-04-11
W CH Osowa została otwarta nowa pracownia artystyczna Chyżawski ARTSTUDIO. Zgodnie z nowatorską koncepcją goście będą mieli okazję podziwiać na żywo jak powstają obrazy. Ponadto, można tu będzie brać udział w warsztatach z malarstwa i rysunku, a także odwiedzać regularnie organizowane wystawy prac.

Mieszkańcy Gdańska zyskali nowe, interesujące miejsce na kulturalnej mapie miasta. Mowa o pracowni artystycznej Chyżawski ARTSTUDIO.

Przeczytaj również:

Nowatorskim pomysłem Denisa Chyżawskiego jest koncepcja otwartej pracowni, w której goście mogą zobaczyć na żywo, jak powstają jego dzieła. W pracowni można zamówić i kupić obrazy artysty, ale to nie wszystko. W studio planowane są także regularne warsztaty z malarstwa i rysunku oraz organizowanie wystaw prac własnych Chyżawskiego.

Nowa pracownia mieści się w lokalu, który dotychczas pełnił funkcję własnej galerii sztuki CH Osowa. Od 2017 roku centrum prowadziło cykl regularnych wystaw, prezentując przed mieszkańcami Trójmiasta twórczość lokalnych artystów. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń posiada warunki, które umożliwiają odpowiednie eksponowanie prac.

Niejednokrotnie podczas organizowanych przez nas wystaw, mieliśmy okazję przekonać się, że
w Trójmieście nie brakuje miłośników sztuki.
Bardzo cieszymy się, że możemy ich teraz zaprosić do całkiem nowego miejsca, w którym będą mogli nie tylko podziwiać prace uzdolnionego artysty, ale także rozwijać swoje pasje” – mówi Dariusz Rudziński, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Denis Chyżawski swoje portfolio rozwija od kilkunastu lat, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego prace zdobią budynki, mieszkania oraz lokale. Artysta zrealizował m.in. projekt "Bez szkicu" w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska w 2022 roku. Mural jego autorstwa "Historia w morzu rozpoczęta..." w porcie we Władysławowie został wpisany do Księgi rekordów Polski w 2020 roku. Zdobył tytuł „Bachelor of Art" na NTUU KPI w 2009 oraz "Magister Sztuki" na ASP w Gdańsku w 2023 roku za dyplom "Przenikliwość". Jego prace prezentowane były na wystawach w Polsce m.in. w Gdańsku, Warszawie, Wejherowie, Łodzi, Lesznie, Gorajcu, a także za granicą - w Niemczech, Czechach i Ukrainie.

Dla mnie jako artysty, dobry efekt jest, kiedy patrzący na mój obraz człowiek oprócz przyjemnego estetycznego doświadczenia rozpoczyna dialog ze swoją duszą. Gdy obraz przy pomocy klasycznych narzędzi kompozycji, kreski, koloru, przekazu oprócz roli dekorowania przyczynia się do kształtowania kultury, dobra ludzkości. Zapraszam do odwiedzania mojego studio, gdzie każdy może przedstawić swój pomysł, a ja zrobię wszystko, aby go zrealizować” – mówi Denis Chyżawski.

Nowy lokal otwarty będzie dla gości od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00-18.00. Więcej informacji na temat samego artysty, jego prac czy planowanych warsztatów można znaleźć m.in. na profilu na Instargramie /www.instagram.com/denisforart/ oraz na stronie internetowej www.namalujmy.pl.

 Nadesłał:

WartoZobaczyć

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl