Przystanek IDEA - nowe miejsce na mapie Krakowa


Przystanek IDEA - nowe miejsce na mapie Krakowa
2020-02-10
Już niedługo odbędzie się otwarcie nowego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa. Przystanek IDEA to przestrzeń dla inicjatyw społecznych, obywatelskich, ekologicznych, kulturalnych i intelektualnych, zlokalizowana przy ul. Dolnych Młynów 10. To otwarte miejsce sprzyjające organizacji rozmów, warsztatów, wystaw, performance'ów czy projekcji filmów. Otwarcie odbędzie się w sobotę 15 lutego o 17.00, a towarzyszyć będą mu dyskusje oraz wernisaż.

Przystanek IDEA to wyjątkowy punkt otwarty na oddolne inicjatywy i wszystkich tych, którzy chcą pozytywnie wpływać na rzeczywistość oraz życie miasta. Zostało zaprojektowane z myślą o rozwijaniu inicjatyw społecznych i kulturalnych oraz poszerzaniu dialogu obywatelskiego - z powodzeniem można zorganizować tu wystawę czy panel dyskusyjny, a także zaaranżować występ oraz przeprowadzić warsztaty czy projekcję filmu. Łączy w sobie cechy kawiarni i klubu dyskusyjnego. Organizatorzy zapraszają na otwarcie, które odbędzie się 15 lutego.

Przeczytaj również:

W programie otwarcia znajdą się dwie dyskusje: „Artysta w świecie działania - działanie w świecie artysty. Czy artysta może być obojętny?" - odpowiadająca na pytania dotyczące sztuki wysokiej oraz kultury masowej, a także relacji świata i twórczości artystycznej - oraz „Gentryfikacja, czyli jak nadać przestrzeni drugie życie" - o ożywianiu i odzyskiwaniu miejsc poprzez sztukę, działanie i aktywizm. Odbędzie się również wernisaż wystawy WYczulenie przedstawiającej prace studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w której sztuka rozumiana jest jako forma odpowiedzialności - nie tylko artystycznej, ale także społecznej. Ekspozycję będzie można obejrzeć w dniach 14-26.02.2020 w Galerii Białej nad Klubem ZetPeTe przy ul. Dolnych Młynów 10. Kuratorem wystawy jest Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. ASP, dr hab. Jan Tutaj. Organizatorem wystawy jest krakowska ASP, Agencja Artystyczna GAP oraz klub ZetPeTE.

Program otwarcia:

17:00 Dyskusja Artysta w świecie działania - działanie w świecie artysty. Czy artysta może być obojętny?

18:00 Wernisaż wystawy WYczulenie

18:30 Dyskusja Gentryfikacja, czyli jak nadać przestrzeni drugie życie

Przystanek IDEA to miejsce Open Eyes Friendly. Zarządzać nim będzie Agencja Artystyczna GAP we współpracy z Tytano i klubem ZetPeTe.

Otwarcie Przystanku IDEA
ul. Dolnych Młynów 10
godz. 17.00
Wstęp wolnyNadesłał:

JK

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl