Sekrety pięknego pisania – warsztaty brush letteringu od podstaw


Sekrety pięknego pisania – warsztaty brush letteringu od podstaw
2019-10-08
Charakter pisma to wizytówka człowieka, dlatego warto mieć swój własny i niepowtarzalny styl.

Posługiwania się pięknymi znakami i łączenia liter będzie można nauczyć się podczas warsztatów Brush lettering od postaw, organizowanych przez Empik i Łódź Design Festival w ramach cyklu ZETPETY, już 12 października w salonie Empik Manufaktura w Łodzi. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ozdobne litery i urocze zawijańce – wydają się niemożliwe do odtworzenia, a przecież takim eleganckim pismem posługiwano się kiedyś na co dzień. Choć to pracochłonna i wymagająca skupienia sztuka, można się jej jednak nauczyć. Wszyscy amatorzy pięknego pisania będą mogli podszkolić się w tej dziedzinie podczas warsztatu „Brush lettering od podstaw”, organizowanego w ramach comiesięcznego cyklu zajęć praktyczno-technicznych ZETPETY.

Ekspert wprowadzi uczestników w cudowny świat liter poprzez zapoznanie ich z kluczowymi narzędziami i zasadami kaligrafii brushpenowej. Każda z osób dowie się także, jak wykształcić swój własny, indywidualny i niepowtarzalny styl pisania. Spotkanie będzie składało się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej, realizowanej na podstawie autorskiego wzornika kaligraficznego oraz ćwiczeń. Niezbędne materiały – brush peny, wzorniki, karty oraz papier – będą dostępne na miejscu.

Warsztaty poprowadzi Hanna Niemierowicz, miłośniczka liter i kaligrafii, współtwórczyni łódzkiego studia graficznego POLKADOT, odpowiedzialnego m.in. za projekty graficzne, realizowane w ramach Łódź Design Festival, projekty gadżetów dla sieci salonów Empik oraz projekty druków dla Muzeum Sztuki w Łodzi.

Na ZETPETY zapraszają Empik oraz Łódź Design Festival. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapisu na wydarzenie można dokonać przez Goingapp.pl lub aplikację Going. Liczba miejsc jest ograniczona.  

 

*

 

Data spotkania:

12 października, godzina 13:00-15:00

 

Adres:

Empik Manufaktura

Łódź, ul. Karskiego 5Nadesłał:

Wydarzenia

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl