Serial ‘Szkoła dla zabójców’ już na Viaplay!


Serial ‘Szkoła dla zabójców’ już na Viaplay!
2023-10-31
Jak Marcus poradzi sobie na szkolnych korytarzach pełnych nastolatków, którzy zrobią wszystko by awansować w szkolnej hierarchii? Scenariusz został zainspirowany serią komiksów autorstwa Ricka Remendera i Wesleya Craiga o tym samym tytule.

Wyobraźmy sobie szkołę inną niż wszystkie. Szkołę, gdzie nauka algebry czy fizyki nie jest priorytetem. Co innego jednak, jeśli chodzi o techniki zabijania! Nastoletni Marcus błąka się po ulicach San Francisco. Nie ma nikogo, żyje z dnia na dzień. Kiedy pewnego dnia otrzymuje zaproszenie do elitarnej placówki edukacyjnej nie wie jeszcze, że będzie musiał dosłownie walczyć o przetrwanie pośród dzieci największych przestępców i kandydatów na maniakalnych zabójców. Równie ważnym zadaniem będzie znalezienie tam sprzymierzeńców! Jak Marcus poradzi sobie na szkolnych korytarzach pełnych nastolatków, którzy zrobią wszystko by awansować w szkolnej hierarchii? Scenariusz został zainspirowany serią komiksów autorstwa Ricka Remendera i Wesleya Craiga o tym samym tytule. Serial w całości jest już dostępny na Viaplay.

Przeczytaj również:

 

Chcesz przetrwać pośród morderców? Bądź jak oni

Marcus nie chce dłużej żyć. Choć jest zaledwie nastolatkiem, stracił rodziców i żyje na ulicy. Wyjada resztki ze śmietnika i wierzy, że już nic go nie czeka. W najczarniejszym momencie swojego życia otrzymuje jednak niezwykłą szansę – ofertę dołączenia do elitarnego liceum. Szkoła Kings Dominion to wyjątkowa placówka, w której uczniów kształci się przede wszystkim w sztuce… zabijania. O istnieniu szkoły wiedzą jedynie wtajemniczeni, a członkostwo możliwe jest tylko dla wybranych. Uczniowie to zazwyczaj dzieci największych przestępców lub nastoletni maniacy, gotowi zostać seryjnymi mordercami. Każdy dzień w tym miejscu jest kolejnym etapem w nauce przetrwania. Tym bardziej, że nauczycieli w Kings Dominion nie interesuje tylko teoria, ale również praktyka w dziedzinie zabijania. Czy Marcus, pomimo niełatwych przeżyć, poradzi sobie z szalonymi kolegami i koleżankami?

 

Teen drama jakiej nie było

Używki? Bójki? Posiadanie niebezpiecznych przedmiotów? W zwykłej szkole grożą wydaleniem lub przynajmniej zawieszeniem w prawach ucznia. W Kings Dominion są na porządku dziennym! Serial wyprodukowany przez braci Russo (‘Tyler Rake’, ‘Gray Man’) nie boi się czarnego humoru i pokazuje szkołę, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Mając na co dzień do czynienia z nastolatkami, dla których morderstwo to nie pierwszyzna, Marcus stara przetrwać pozostając w zgodzie ze swoimi własnymi zasadami. Łatwo pomyśleć, gorzej zrealizować, kiedy w każdej chwili koleżanka z ławki może Ci wbić nóż w plecy. Nie mówiąc już o próbie znalezienia się na nieco wyższym miejscu w hierarchii szkoły niż ‘Szczury’. Jak Marcus poradzi sobie w klasie pełnej zabójców? I czy Marcusowi poza hektolitrami krwi uda się znaleźć w Kings Dominion również... przyjaciół?

 

Obsada i twórcy

W główną rolę serialu ‘Szkoła dla zabójców’ wcielił się Benjamin Wadsworth (‘Dad vs. Lad’, Teen Wolf’). W serialu wystąpili również: Lana Condor (‘To All the Boys I've Loved Before’, ‘Alita: Battle Angel’), Benedict Wong (‘Doctor Strange’, ‘The Martian’), María Gabriela (‘Yo Soy Franky’, ‘The Moodys’), Luke Tennie (‘Shock Nation’, ‘Chicago P.D.’), Liam James (‘The Way, Way Back’, ‘Psych’), Michel Duval (‘Scream Queens’, ‘Queen of the South’), Taylor Hickson (‘Aftermath’, ‘Deadpool’) oraz legendarny wokalista punkowej grupy Black Flag, poeta i pisarz Henry Rollins (‘Zagubiona autostrada, ‘Gorączka’). Twórcami produkcji są Rick Remender 'Fear Agent', 'Black Science’) Wesley Craig (komiksy 'Guardians of the Globe', 'The Bunker') i Miles Orion Feldsott ('American Koko', 'Beats'). Producentami wykonawczymi seriali są m.in. bracia Anthony i Joe Russo (‘Tyler Rake’, ‘Gray Man’).Nadesłał:

Malgorzata Urbas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl