Stając po stronie wroga. Serial ‘Coyote'


Stając po stronie wroga. Serial ‘Coyote'
2023-10-31
Ben przez 32 lata był jednym z nich. Gdy los stawia go w sytuacji bez wyjścia, staje po ciemnej stronie, gdzie zacierają się granice pomiędzy dobrem a złem. Serial ‘Coyote’ zabierze widzów do miejsca, w którym przemoc i śmierć są na porządku dziennym.

Granica amerykańsko-meksykańska jest jedną z najpilniej strzeżonych na świecie, a pracujący na niej funkcjonariusze każdego dnia stawiają czoła licznym niebezpieczeństwom, związanym z przemytem towarów i ludzi. Ben przez 32 lata był jednym z nich. Gdy los stawia go w sytuacji bez wyjścia, staje po ciemnej stronie, gdzie zacierają się granice pomiędzy dobrem a złem. Serial ‘Coyote’ zabierze widzów do miejsca, w którym przemoc i śmierć są na porządku dziennym. Produkcja jest już dostępna na platformie streamingowej Viaplay!

Przeczytaj również:

 

Zmiana frontu

Co musi się wydarzyć, by człowiek o nieposzlakowanej dotąd opinii zaczął łamać wszystkie zasady, jakimi dotychczas się kierował? Ben Clemens (Michael Chiklis) jest strażnikiem granicznym, którego żaden ‘Kojot’, czyli przemytnik żerujący na ludzkiej naiwności i desperacji nie życzyłby sobie spotkać na swojej przestępczej drodze. Krótko przed rozpoczęciem emerytury mężczyzna odnajduje podziemny tunel biegnący z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Już wkrótce zda sobie sprawę, że choć ta droga liczy jedynie kilka mil, prowadzi do zupełnie innego świata, w którym próżno szukać sprzymierzeńców. Gdy nieumyślnie pomaga ciężarnej kobiecie gangstera uciec od partnera, sprawy zaczynają szybko nabierać tempa. Pasmo nieprzewidzianych zdarzeń wciąga byłego pogranicznika w świat przemytu i zorganizowanej przestępczości.

 

Na granicy światów

‘Coyote’ to nie tylko opowieść o przenikaniu się dobra i zła. To również bezprecedensowy obraz pogranicza amerykańsko-meksykańskiego. Bohater zostaje zmuszony do współpracy z ludźmi, z którymi niegdyś walczył, poznaje ich historie, co powoduje wewnętrzny konflikt. Jednocześnie nadrzędnym celem Bena jest ochrona własnej rodziny i swojego życia. Manewruje na granicy dwóch światów, zaczynając dostrzegać szarości, które wcześniej dla niego nie istniały. Okazuje się również, że bezwzględnego niegdyś stróża prawa nękają demony przeszłości.

 

Obsada i twórcy

Serial ‘Coyote’ jest dziełem Michelle MacLaren, która stoi również za takimi hitami, jak nagrodzone Złotymi Globami i nagrodami Emmy ‘Breaking Bad’ i ‘Gra o Tron’ oraz serial ‘Better Call Saul’. W główną rolę wciela się tu Michael Chiklis, nagrodzony Złotym Globem dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym za występ w serialu ‘Świat gliniarzy’. W pozostałe postacie wcielają się George Pullar ('Stonefish', 'Fighting Season'), Octavio Pisano ('Prawo i porządek: Sekcja specjalna', 'Miasto zła'), Natalia Cordova-Buckley ('Agenci T.A.R.C.Z.Y.', 'Niszczycielka'), Mark Feuerstein ('Skazany na śmierć: Sequel', 'Wet Hot American Summer: 10 lat później') i wielu innych.

 

Wszystkie odcinki serialu ‘Coyote’ są już dostępne na Viaplay!Nadesłał:

Malgorzata Urbas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl