Wiosna coraz bliżej. Centrum Praskie Koneser z mnóstwem różnorodnych wydarzeń


Wiosna coraz bliżej. Centrum Praskie Koneser z mnóstwem różnorodnych wydarzeń
2024-03-01
Przyciągające wystawy, kreatywne warsztaty, kulinarne doznania i jeszcze więcej rozmaitych atrakcji. Centrum Praskie Koneser w Warszawie z przytupem wita najpiękniejszą porę roku.

Przyciągające wystawy, kreatywne warsztaty, kulinarne doznania i jeszcze więcej rozmaitych atrakcji. Centrum Praskie Koneser w Warszawie z przytupem wita najpiękniejszą porę roku. A to wszystko we wiosennym wystroju - na ogólnodostępny plac Konesera wraz z nowym sezonem powracają uwielbiane przez odwiedzających i spacerowiczów kolorowe tulipany!

Przeczytaj również:

Coraz więcej słonecznych dni, słupki na termometrach wskazujące raz za razem ponad 10 stopni Celsjusza i pierwsze pąki na drzewach i krzewach. Zbliża się wyczekiwana wiosna! Razem z nią na placu Konesera pojawią się wspaniałe tulipany, rozświetlające klimatyczną, starannie zrewitalizowaną architekturę wielofunkcyjnego kompleksu, który powstał na miejscu XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser". Instalacja cenionego artysty, Jarosława Koziary, to kilkadziesiąt kwiatów o imponujących rozmiarach - każdy z lampionów mierzy niemal trzy metry. Spacery w wiosennej scenerii będą możliwe już w drugiej połowie marca.

Do zjedzenia

Wcześniej, już od początku miesiąca, w Centrum Praskim Koneser pełne świeżości wydarzenia. Pierwszy weekend marca to słodkie warsztaty - w Pijalni Czekolady E. Wedel najmłodsi będą mogli nauczyć się dekorowania czekoladowych jajek (2 marca, godz. 10.00, zajęcia płatne, obowiązują zapisy - 538 055 391). Dla równowagi coś słonego. A przy okazji - podróż do słonecznej Italii. 10 marca (10.00-12.00) w Spółdzielni.Koneser Mali Koneserzy Pizzy, czyli warsztaty wyrabiania włoskiego przysmaku przeznaczone dla dzieci (10 złotych/osobę, zapisy: 533 150 716). To nie koniec pysznych atrakcji!

Freya Cafe & Deli zaprasza dorosłych na Wieczór przy winie i glinie, czyli tworzenie ceramiki we współpracy z pracownią Moja Siostra, połączone z degustacją wegańskich frykasów - wydarzenie płatne, obowiązują zapisy: freyacafedeli@gmail.com. Smakowicie będzie w L'Osterii, gdzie 8 marca zaplanowano włosko-latynoski wieczór z muzyką na żywo. To doskonały pomysł na świętowanie Dnia Kobiet. Z kolei Koneser Grill 16 marca, z okazji St. Patrick's Day, przygotuje specjalną kolację (zapisy i dodatkowe informacje na rezerwacje@konesergrillwarszawa.pl lub telefoniczne: 798 185 692).

Do zobaczenia

Czas na ucztę dla ducha! W weekend (9-10 marca) kolejna odsłona Targowiska Sztuki w przestrzeni Butelkownia. To doskonała okazja, aby zapoznać się i zakupić prace młodych, a także już uznanych twórców. Do wyboru: malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, plakat, ceramika i design. W Muzeum Sztuki Fantastycznej w dniach 2-17 marca wystawa Marcina Telegi „Królestwo moje" (2 marca, godz. 14.00 - spotkanie z artystą). Natomiast od 23 marca dostępna będzie tam codziennie (godz. 11.00-19.00) III edycja wystawy Sztuka Fantastyczna w Warszawie (bilety dostępne na miejscu). Miłośnicy street artu koniecznie muszą zajrzeć do Leonarda Art Gallery, gdzie odbędzie się wystawa „Inside Outside" organizowana we współpracy z Graffiti Group Show (wernisaż: 16 marca, godz. 18.00; wystawa: 17-31 marca, od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-18.00, wstęp wolny).

Jeszcze więcej wydarzeń

Marzec w Centrum Praskim Koneser to również niezwykłe wydarzenia muzyczne i komediowe oraz artystyczne:

  • Malowanie Tuszem | Less is more - warsztaty w Minimal Line na Dzień Kobiet, 8 marca, godz. 19.00-21.00;
  • Europejski Festiwal Stand-upu | Setki Powodów/Scena Butelkownia, 14-17 marca, godz. 18.00-22.00;
  • DJ DTL w ¾ Koneser Bar, 16 marca, godz. 20.00, wstęp wolny;
  • Mystic Moxy prezentuje „The Zodiac Gateway" z DJ Electricdisharmony | Moxy Bar, 21 marca, godz. 18.00, wstęp wolny;
  • Warsztaty Tropem Wielkich Artystów | Wielkanocny Klimt - złotnicki kunszt dla Małych Artystów, Minimal Line, 24 marca, godz. 10.30-11.30 i 12.30-13.30.

Więcej informacji o eventach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej - z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L'Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl