Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii
Bank Credit Agricole po raz kolejny został głównym partnerem Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu.
Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w dniach 1-25 marca, a jej najważniejsze wydarzenia to: wieczór galowy połączony z koncertem zespołu BERGAME oraz koncert muzyki kameralnej w wykonaniu duetu Bokun-Kościuszko.
Wrocławskie Dni Krajów Francuskojęzycznych mają na celu przybliżenie polskim odbiorcom języka francuskiego i kultury krajów frankofońskich. Stowarzyszenie Alliance Française Wrocław organizuje Festiwal Frankofonii już od 21 lat. Jak co roku, impreza zbiega się z Międzynarodowym Dniem Frankofonii, obchodzonym 20 marca. Credit Agricole jest głównym partnerem wydarzenia.
- Od wielu lat wspieramy Alliance Française w organizacji Festiwalu Frankofonii. To oczywiste, że w tym roku nie mogło być inaczej – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy banku Credit Agricole. – Dni Krajów Francuskojęzycznych są dla nas co roku ważnym wydarzeniem, ponieważ łączą Wrocław, czyli miasto, w którym mieści się centrala naszego banku, z kulturą Francji, z której wywodzi się nasz bank – tłumaczy Przybylski.
Dedykowany językowi Moliera festiwal będzie obfitować w wydarzenia i inicjatywy artystyczne mające na celu ukazanie niezwykłego bogactwa kultury z obszaru Frankofonii. Niezapomniana podróż po pięciu kontynentach odbędzie się na wielu płaszczyznach: teatr, kino, muzyka, literatura, kulinaria. Po raz pierwszy na festiwalu zagości także projekt naukowy.
Najważniejszym elementem festiwalu będzie z kolei wieczór galowy, który odbędzie się 16 marca w Auli Politechniki Wrocławskiej. Wieczór galowy uświetni występ zespołu Bergamo. W trakcie trwania festiwalu odbędzie się także seria koncertów (piosenka francuska z Justyną Bacz, koncert hip-hopowy z raperem PLK-Polak, wieczór disco z duetem Dada Disco, jazz z Walonii-Brukseli w wykonaniu tria Green Moon), pokazów filmów (m. in. z Maroka, Urugwaju, Luksemburga czy Szwajcarii), projektów literackich (spotkanie z prozą Prousta, rezydencja autorów francuskojęzycznych, którzy „od nowa” napiszą wybrane sztuki Molièra przy aprobacie szacownej Comédie-Française), a także warsztatów kulinarnych (Wieczór Smaków Frankofonii, Goût de France/Good France) oraz edukacyjnych adresowanych do uczniów i licealistów. W tym roku odbędzie się też pierwsza edycja konkursu w j. francuskim „Mój doktorat w 180 sekund”, upowszechniającego badania naukowe realizowane przez doktorantów.
Więcej informacji o festiwalu na stronie:
http://www.alliance-francaise.pl/wroclaw/pl/frankofonia-2019
Nadesłał:
prca
|