Kontrowersyjny bioetyk w SWPS
Skoro gatunek ludzki pochodzi od zwierząt, nie mamy żadnego naturalnego prawa, aby nad nimi panować – twierdzi profesor Peter Singer, australijski etyk, gość „Horyzontów poznania SWPS”. Kolejne spotkanie już 14 czerwca o godz. 18.00 przy ul. Chodakowskiej 19/31.
Godzi się na zabijanie silnie upośledzonych niemowląt, dopuszcza aborcję i eutanazję. Dzięki swojej książce „Wyzwolenie zwierząt” spopularyzował i opracował na gruncie filozoficznym ideę wyzwolenia zwierząt, która zapoczątkowała w latach 70. modę na wegetarianizm i weganizm. Rozgłos w świecie przyniosły mu kontrowersyjne poglądy bioetyczne opublikowane w książce „Etyka praktyczna”. Profesor Peter Singer, światowej sławy etyk, odwiedzi SWPS w Warszawie. Wspólnie z prof. Tadeusz Bartosiem, filozofem, publicystą i byłym dominikaninem, weźmie udział w dyskusji, którą poprowadzi Wojciech Eichelberger.
Kontrowersyjnie, odważnie, niezależnie i interdyscyplinarnie – to hasła przewodnie towarzyszące „Horyzontom poznania SWPS”. W ramach cyklu odbywają się spotkania otwarte z wybitnymi naukowcami, którzy dokonują przełomów i prowokują do myślenia, przełamują istniejący nurt myślowy reprezentowany przez badaczy w swojej dziedzinie. Zaproszeni goście to przedstawiciele nauk przyrodniczych, humanistycznych i społecznych, którzy wpisują się w interdyscyplinarny profil uczelni. Projekt jest współfinansowany przez MNiSW.
Gościem kolejnej dyskusji będzie profesor Philip Zimbardo, wykładowca Uniwersytetu Yale, zajmuje się psychologią zła, terroryzmu i dehumanizacji. Nagrania ze wszystkich spotkań oraz informacje dodatkowe na stronie projektu: www.horyzontypoznania.pl
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, TOK FM i Focus.
Informacje o przedsięwzięciu: www.horyzontypoznania.pl
Nadesłał:
akiedrzynska@swps.edu.pl
|