„Maskarada” otwiera się w galerii sztuki CH Osowa


„Maskarada” otwiera się w galerii sztuki CH Osowa
2024-03-04
Z początkiem marca do CH Osowa zawita „Maskarada”, a wraz z nią fragmenty barwnego Karnawału w Wenecji. Mowa o nowej wystawie fotografii, autorstwa Andrzeja Kazimierze Wróblewskiego, którą od piątku, można będzie oglądać w galerii sztuki gdańskiego centrum handlowego.

Niesamowite postaci w baśniowych strojach, artystyczne maski i unikatowe rekwizyty, a to wszystkow niepowtarzalnym otoczeniu, wodnych „ulic” i charakterystycznych weneckich łodzi. Takie sceny, ujęte obiektywem Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego, można będzie oglądać w galerii sztuki Centrum Handlowego Osowa, od 1 marca.

Przeczytaj również:

Wystawa pt. „Maskarada” to zbiór fotografii z czasu karnawału w Wenecji, tuż przed ostatnią pandemią. Kadry mogą wywołać w odbiorcach wachlarz różnych emocji i pozwalają odkryć interesujące szczegóły jednego z najpopularniejszych karnawałów świata.

Karnawał w Wenecji jest śladem historii przenikającym do teraźniejszości - ta tradycja ma już prawie tysiąc lat, a piękne, często kosztowne i przekazywane z pokolenia na pokolenie przebrania i maski nadal wypełniają weneckie ulice każdego roku” – mówi autor wystawy, Andrzej Kazimierz Wróblewski.

Poszukując równowagi w różnorodności dotychczasowych projektów fotograficznych, a być może wyrażając prawdziwą tożsamość, przedstawiam skromny zestaw, tym razem fotografii kolorowych” – dodaje.

Nowa kolekcja fotografii, to kontynuacja zapoczątkowanego przez CH Osowa, w 2017 roku, cyklu kulturalnych spotkań ze sztuką. Średnio co 2 miesiące gdańskie centrum handlowe otwiera dla mieszkańców Trójmiasta wystawę autorstwa lokalnych artystów. Centrum handlowe dysponuje specjalnie dedykowanym do tego celu lokalem, który prace mogą być odpowiednio eksponowane.

Centra handlowe są nie tylko strefą zakupową, ale także miejscem spotkać, w którym lokalna społeczność poszukuje rozrywki i różnych możliwości spędzania czasu wolnego. Głównym celem, który przyświecał tworzeniu naszej małej galerii sztuki, było wyjście do klientów z ofertą cyklicznych wydarzeń kulturalnych. Bardzo cieszymy się, że jesteśmy w punkcie, w którym organizowane u nas wystawy wpisały się na stałe w kulturalny kalendarz Trójmiasta” - mówi Dariusz Rudziński, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

„Maskaradę” można podziwiać w CH Osowa do końca marca, codziennie, z wyjątkiem niedziel niehandlowych, w godzinach otwarcia centrum tj. od 9.00 do 21.00. Wstęp na wystawę jest jak zawsze bezpłatny.Nadesłał:

WartoZobaczyć

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl