Nagroda Instytutu De Republica – zgłoszenia do 15 września 2023!
Statuetka, 15.000 złotych oraz możliwość wydania własnej publikacji w Wydawnictwie Instytutu De Republica – to wszystko czeka na laureatów kolejnej edycji Konkursu o Nagrodę Instytutu De Republica za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych.
Konkurs o Nagrodę Instytutu De Republica za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych to przede wszystkim wspieranie i promocja najzdolniejszych młodych uczonych, prowadzących badania w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, a także docenienie wybitnych polskich naukowców, którzy swoją pracą i całokształtem dorobku naukowego są inspiracją dla młodych pokoleń Wyróżnienie przyznawane przez Instytut De Republica ma charakter honorowy i edukacyjny. Dzięki niemu można bliżej poznać badania i twórczość polskich naukowców. Jego rolą jest podkreślenie renomy i niepowtarzalności wkładu wszystkich laureatów w rozwój polskiej nauki.
W jakich kategoriach przyznawana jest Nagroda?
Nagroda Instytutu De Republica za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych jest przyznawana w trzech kategoriach: w dziedzinie nauk humanistycznych, w dziedzinie nauk społecznych oraz za działalność międzynarodową w dziedzinie nauk humanistycznych lub społecznych. Konkurs obejmuje także Nagrodę specjalną za całokształt dorobku naukowego w dziedzinie nauk humanistycznych lub społecznych.
Kto może zostać zgłoszony do Konkursu?
Do Konkursu mogą zgłosić się osoby, które posiadają co najmniej stopień naukowy doktora nauk humanistycznych lub społecznych i nie ukończyły 40. roku życia (termin zgłoszenia upływa na dzień przed ukończeniem 41. roku życia).
W jaki sposób zgłosić kandydata do Konkursu?
Zgłoszenia do poszczególnych kategorii Konkursu dokonuje się przez formularz internetowy, dostępny na stronie internentowej Instytutu De Republica. Do wypełnionego formularza należy załączyć skany wypełnionych, w tym podpisanych (także podpisem elektronicznym/profilem zaufanym), dokumentów: karty zgłoszeniowej kandydata, dwóch rekomendacji, życiorysu, spisu publikacji oraz spisu osiągnięć naukowych kandydata. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 września 2023 roku.
Patronaty honorowe:
1. Patronat honorowy Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego
2. Patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki
Patronaty medialne:
1. Polskie Radio
2. Polska Press Grupa
Nadesłał:
InstytutDeRepublica
|