OPEN A DOOR TO ISRAELz Warszawy do Paryża
Multimedialną instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL w ciągu 9 dni odwiedziło blisko 10 tysięcy osób. To wielki frekwencyjny sukces ekspozycji i sygnał, że jesteśmy gotowi w nowy sposób spojrzeć na Izrael i jego tętniące energią społeczeństwo. Wystawa opuszcza Warszawę i rusza do Paryża.
Prawie 10 tysięcy zwiedzających w 9 dni, 9 interaktywnych i multimedialnych drzwi, 9-minutowe filmowe show z udziałem pneumatycznego robota na co dzień używanego w przemyśle motoryzacyjnym, oficjalne otwarcie z udziałem 500 osób ze świata polityki, biznesu, kultury, korpusu dyplomatycznego, 20 szkół, najmłodszy zwiedzający 8 miesięcy, najstarszy ponad 90 lat, imprezy towarzyszące dla start-upów, firm z branży rolniczej i nowych technologii, gra w matkot, izraelska lodówka, pomoc humanitarna, przełomowe technologie w medycynie i zwyczajne codzienne życie izraelskiego społeczeństwa – czyli po prostu OPEN A DOOR TO ISRAEL w Warszawie.
„5 dni montażu i 2 demontażu, właśnie wczoraj w nocy skończyliśmy składać instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL i już dziś jest ona w drodze do Paryża. Prawie 10 tysięcy zwiedzających – dziękuję Warszawo, dziękuję Polsko. Cieszę się, że tak wiele osób zdecydowało się zobaczyć instalację i dzięki temu poznać to mniej znane oblicze Izraela. Nasze osiągniecia w dziedzinie nowych technologii, pomoc humanitarną jaką realizujemy na całym świecie, czy zwykle codzienne życie Izraelczyków. Dziękuję za tak wiele miłych słów i wyrazów zachwytu nad instalacją, które usłyszałam od zwiedzających. To było dla mnie niezwykłych 9 dni. Dziękuję też naszym partnerom i patronom medialnym. Wszystkich Polaków zapraszam też teraz do odwiedzenia Izraela na żywo. To piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania.” – mówi Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce.
Warszawa wyróżniona
Warszawa jestjedną z czterech europejskich stolic, obok Rzymu, Paryża i Moskwy, które goszczą ekspozycję OPEN A DOOR TO ISRAEL. Potem pojedzie ona do Brazylii, gdzie będzie pokazywana w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zainteresowanie instalacją i zaprezentowanym na niej nowym obliczem Izraelaw Warszawie było olbrzymie. Jeśli ktoś nie zdążył zapoznać się z OPEN A DOOR TO ISRAEL, będzie miał jeszczetaką okazję,udając się do paryskiego Luwru,między 30.03-10.04.2016 r.https://www.youtube.com/watch?v=08pTdQA4ij0
OPEN A DOOR TO ISRAEL – nowe spojrzenie na Izrael
Składająca się z dziewięciorga drzwi instalacja przedstawiała zwiedzającym różne części codziennego życia w Izraelu. Po ich otwarciu mogliśmy dowiedzieć się o tym niewielkim kraju rzeczy bardzo odległych od polityki pokazywanej na co dzień w mediach.Instalacji towarzyszyło także 9-minutowe multimedialne show z udziałem robota wykorzystywanego w przemyśle motoryzacyjnym. Na co dzień uniwersalne, pneumatyczne ramię służy do przenoszenia części, montażu czy spawania, a w trakcie multimedialnego show stało się jedną z gwiazd widowiska i płynnie współpracowało z filmem wyświetlanym na ekranie za jego „plecami”.
Izrael jest miksem wielu kultur, które przenikając się tworzą wielobarwny obraz kraju.Znajdziemy tu miasta, które bardziej przypominają Nowy Jork, ale są też takie, w których żyje się bardziej tradycyjnie. Ale to, co przede wszystkim pokazała ta ekspozycja, to obraz Izraela, jako kraju pełnego pionierskich technologii. Dzięki nowoczesnej technice mieliśmy okazję nie tylko dowiedzieć się o wynalazkach powstałych w Izraelu, ale realnie z nich skorzystać zwiedzając wystawę.Zastosowane w drzwiach technologie wykrywające ruch pozwalaływybrać przeciwnika i zagrać w matkot, czyli popularne w Izraelu paletki plażowe, zrobić selfie przy pomocy drzwi lub odpowiadać na pytania w interaktywnym quizie. Wszystko w multimedialnej formie, reagującej na zwiedzających. Te drzwi cieszyły się największym powodzeniem, zwłaszcza wśród najmłodszych gości OPEN A DOOR TO ISRAEL.
OPEN A DOOR TO ISRAEL – imprezy towarzyszące, promujące Izrael
W trakcie trwania ekspozycji odbyło się również szereg wydarzeń towarzyszących. Uroczyste otwarcie multimedialnej instalacji OPEN A DOOR TO ISRAEL zostało połączone z obchodami 68. Dnia Niepodległości Izraela.Wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Rządu, jak Minister Paweł Soloch,Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego czy Minister Krzysztof Szczerski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP,przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, m.in. Przewodniczący i Wiceprzewodnicząca polsko-izraelskiej grupy bilateralnej w Sejmie Michał Szczerba i Beata Małecka-Libera, korpus dyplomatyczny, przedstawiciele policji, wojska, służby więziennej, społeczności żydowskiej oraz przyjaciele Ambasady z całego kraju.Na otwarciu instalacjiznalazło się również kilkoro specjalnych gości, m.in. Józef Hen czy Halina Szpilman.
Izrael jest pionierem przełomowych technologii, m.in. w medycynie, z dziedziny zaawansowanych systemów wspomagania jazdy czy mikronawadniania, oraz inkubatorem dla wielu rozwijających się firm. To także trzeci po USA i Chinach kraj o największej liczbie innowacji i powstających start-upów.Aby zaprezentować izraelską kreatywność oraz podzielić się doświadczeniami, podczas OPEN A DOOR TO ISRAELodbyło się również seminarium dotyczące rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 150 osób, m.in. przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, naukowcy, przedstawiciele polskich i izraelskich nowatorskich przedsiębiorstw czy słynnej platformy crowdfundingowejOurCrowd,stworzonej dlawspierania kapitału podwyższonego ryzyka dla innowacyjnych start-upów.
Izrael to bardzo różnorodny kraj, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Ekspozycja płynnie przenosiła zwiedzających z izraelskiego świata pełnego przełomowych technologii zmieniających życie, poprzez codzienne życie kraju i jego mieszkańców, do opowieści o dziedzictwie kulturowym. Właśnie taki wizerunek Izraela chcieli pokazać twórcy instalacji OPEN A DOOR TO ISRAEL.
Patronat nad ekspozycją objął Urząd m.st. Warszawy.
Więcej informacji na stronie:http://www.wystawa.israel.pl/ Facebook:https://www.facebook.com/openadoortoisrael
Nadesłał:
Karolina
|