Otwarcie o nowych szkołach


Otwarcie o nowych szkołach
2013-03-18
Tłum rodziców, parking pełen samochodów. Na ulicy Romka Strzałkowskiego dawno nie było takiego tłoku. Stało się tak za sprawą Drzwi Otwartych do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej.
Przeczytaj również:
Ci, którzy przyszli mogli po raz pierwszy dowiedzieć się, jak będą działać, jaki będzie program dwóch nowych placówek, które rozpoczynają działalność w Poznaniu. Okazuje się, że zajęcia z baletu i akrobatyki to marzenia wielu dzieci i rodziców.
- Przeczytałam w internecie o Drzwiach Otwartych i postanowiłyśmy z córką przyjechać – mówi  mama 8-letniej Ali. – Córka bardzo lubi tańczyć. Nie wiem, czy zostanie tancerką, ale zależy mi, żeby  nabrała ogłady, umiała ruszać się z gracją, miała ładną postawę. Myślę, że zajęcia z baletu to wszystko gwarantują. Do tego jest to szkoła z dużą renomą, więc tym bardziej chciałyśmy zobaczyć warunki i zajęcia. Myślę, że Ala będzie tutaj chodzić.
Ponad godzinę trwało zebranie informacyjne. Rodzice mieli mnóstwo pytań od daty kiedy szkoła ruszy, prowadzących zajęcia, po rozkład zajęć, jakie będą prowadzone. Pytano także o egzaminy do szkoły baletowej, które odbędą się 25 maja tego roku pod czujnym okiem pedagogów, ale i rehabilitanta, który  będzie mógł określić predyspozycje ruchowe dziecka.
- Nasza kadra to profesjonaliści – mówi Anna Niedźwiedź, założycielka szkół. – Nie chcemy przyjmować do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, która ma kształcić zawodowców, dzieci, które np. na skutek blokady w stawie biodrowym, nie będą mogły osiągać odpowiedniego poziomu.  Nie chcemy ich rozczarować. Pragniemy im dać odpowiednie wykształcenie, ale także zmotywować do pracy nauczyć systematyczności, wszechstronnie rozwijać.
Po raz pierwszy w historii poznańskiego szkolnictwa będzie można też od nowego roku szkolnego uczyć się w szkole akrobatyki.
- Nie marzymy o tym, by wykształcić wszystkich na wybitnych sportowców – mówi Tomasz Rodak, trener. – Ale wyobraźmy sobie, że dziecko po kilku zajęciach zrobi np. salto w tył. Jak bardzo w tym momencie uwierzy w siebie, zyska wiarę w swoje możliwości. To także odbije się na jego nauce, bo przecież nie będzie dla niego rzeczy niemożliwych np. w nauce języka czy matematyki. Mogę też zagwarantować, że po uczestnictwie w naszych zajęciach, gdzie zapewnimy im bezpieczeństwo i rozwój będą 100 procent sprawniejsi niż ich rówieśnicy.
Rodzice mogli także obejrzeć zajęcia pokazowe i zerknąć na próbę spektaklu „Askarian“, którego premiera odbędzie się w czerwcu na scenie Teatru Wielkiego, a którą przygotowują uczestniczki Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. To szkoła z19-letnią tradycją, która co roku organizuje baletowe widowiska uczennic na dużych teatralnych scenach.
Szczegółowe informacje o działalności i zapisach do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej na stronie internetowej www.szkolabaletowa.poznan.pl.
Fot. Tomasz Strabel


Informacja o szkole
Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Poznaniu zarejestrowana jest w ewidencji niepublicznych szkół artystycznych, prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nr 619/32/2012. Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły sprawuje minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Szkoła kształci w trybie 6 letnim lub 9 letnim. Absolwenci po zdaniu egzaminu komisyjnego otrzymują dyplom zawodowego tancerza.
Programy nauczania, ramowe plany nauczania i dokumentacja przebiegu nauczania, oparte są na zapisach zawartych w rozporządzeniach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 9 grudnia 2010 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa artystycznego w publicznych szkołach artystycznych (Dz.U. z 2011 r. Nr 15, poz.69) oraz w sprawie ramowych planów nauczania w publicznych szkołach i placówkach artystycznych (Dz.U. z 2011 r. Nr 15, poz.70).
Siedziba: Ul. R. Strzałkowskiego 5/7, 60-854 Poznań. Od godziny 15 wygodny darmowy parking przy Szkole

Anna Niedźwiedź
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki Baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tancerka Teatru Wielkiego i Muzycznego w Poznaniu. Od 1994 roku pedagog tańca klasycznego, choreograf. Przez 15 lat uczyła tańca klasycznego również dzieci niesłyszące. Założycielka pierwszej w Poznaniu prywatnej szkoły baletowej, twórca ponad 20 spektakli baletowych.


Nadesłał:

exPress Dziennikarska Agencja Usługowa
http://www.express-poznan.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl