„The Future Shangri-La”: kiedy natura łączy się z energią
Artystyczny duet z Dalekiego Wschodu zamyka 3. Sezon Kolekcji TEN by Fotolia. 10 listopada pojawi się ostatni, tegoroczny projekt TEN „The Future Shangri-La” autorstwa południowokoreańskiej fotografki Mi-Kyung Kim i japońskiego koncept artysty Kenichiro Tomiyasu z INEI Studio.
|
Projekt jest inspirowany koncepcją azjatyckiej utopii, podobnej do zachodnich idei, takich jak Ogrody Edenu czy Raj. – To jest nasza nadzieja na przyszłość, to czego szukamy. Natura odzyskuje swoje pierwotne prawa i miejsce oraz oferuje świetliste brzoskwinie, które przywołują na myśl długowieczność, dobrobyt i żywotność jako niebiańskie prezenty w świecie bez zmartwień. To miejsce, które jest wolne od wszelkich problemów obecnych we współczesnym społeczeństwie, tak jak to, wyobrażane w starożytnej azjatyckiej legendzie. Kto wie: może uda nam się znaleźć własne Shangri-La w Przyszłości...? – wyjaśniają artyści.
W pracy na tym wyjątkowym i oryginalnym projektem artyści połączyli swoje kultury, techniki, style i gusta. Element „natury” w pracy pochodzi od Mi-Kyung Kim, która dorastała na zielonej i witalnej wyspie Jeju, podczas gdy element "nadprzyrodzony" był wkładem INEI Studio i wynika z jego zainteresowania science fiction i grami wideo, integralną częścią japońskiej kultury. Te dwa przeciwstawne światy są doskonale połączone w pracy "The Future Shangri-La", gdzie nadnaturalne źródła światła są wkomponowane w nocną ciszę przyrody pod rozgwieżdżonym niebem.
Sztuka detalu: wspólny artystyczny podpis
Mi-Kyung Kim i Kenichiro Tomiyasu wiedzą jak subtelnie manipulować detalami. To zaczarowane interludium z soczystą roślinnością, błyszczącymi światłami i wodą ożywia tysiące subtelnych szczegółów, nadając całości mistycznego, futurystycznego charakteru.
Podczas gdy zdjęcia i koncepcja artystyczna są oparte na zupełnie innych założeniach, Kenichiro mówi: byliśmy w stanie zrozumieć siebie nawzajem, jako artyści, bez potrzeby wymiany nawet słowa. To właśnie to jednomyślne podejście do pracy daje "The Future Shangri-La" moc i głębię. – My nie tylko widzimy piękno przyrody na zewnątrz, ale też jego ukrytą opowieść – konkluduje Kenichiro.
Poznaj artystów: cyfrowa sztuka w zasięgu każdego
Jeśli chcesz dołączyć do artystów w ich kreatywnej podróży – od pierwszego spotkania do skończonej pracy – wideo making-of będzie dostępne 10 listopada na www.tenbyfotolia.com i na oficjalnym kanale YouTube TEN: http://www.youtube.com/tencollection
W dniu 10 listopada kompletny plik .PSD z pracą „The Future Shangri-La” ze wszystkimi warstwami, efektami, ustawieniami fotograficznych miar, zasobami banku zdjęć Fotolia, zdjęciami Mi-Kyung Kim i obrazami Fotolia będzie dostępny do pobrania za darmo przez 24 godziny na www.tenbyfotolia.com. Zdjęcie wykorzystane w pracy, wraz z innymi fotografiami zrobionymi podczas tworzenia projektu, będzie dostępne w sprzedaży na www.fotolia.pl
O projekcie TEN Fotolia
Kolekcja TEN to edukacyjna inicjatywa, która powstała przy współpracy Fotolii z dwoma wspólnotami graficznymi – Wisibility i Amkashop. Przez kolejnych 10 miesięcy użytkownicy internetu mogą pobrać za darmo, przez 24 godziny od momentu publikacji, plik .PSD z pracą jednego z 10 światowej sławy artystów cyfrowych, które powstały na bazie zdjęć z Fotolii. Użytkownicy internetu w każdym kolejnym miesiącu trwania projektu będą mieli dostęp do pliku .PSD, w którym będzie można zobaczyć wszystkie warstwy i wykorzystane techniki. Projekt TEN wspierają międzynarodowi partnerzy Adobe i Wacom, a także lokalni Wilogo, EIZO oraz Eduweb.pl.
***
Informacje dodatkowe o banku zdjęć Fotolia
Fotolia, wiodący w Europie bank zdjęć typu microstock, z siedzibą w Nowym Yorku, dostarcza swoje usługi dla klientów 23 krajów i regionów, w 15 różnych językach. Posiadając w swoich zasobach wybór 33 milionów obrazów cyfrowych i klipów wideo, Fotolia oferuje jedną z największych na świecie baz obrazów cyfrowych wysokiej jakości. Ponad 5 milionów osób wybiera serwis Fotolia jako źródło zdjęć, ilustracji, grafik wektorowych i wideo HD royalty-free w przystępnej cenie. Wraz
z pojawieniem się Kolekcji Infinite, Fotolia stała się pierwszym ogólnoświatowym microstockiem oferującym obrazy pochodzące od profesjonalnych agencji, jak i artystów niezależnych. Przywództwo serwisu Fotolia w sektorze obrazów cyfrowych jest rozpoznawalne poprzez szeroką współpracę, m.in. z Associated Press.
Dołącz do serwisu Fotolia na Facebooku i Twitterze.
Nadesłał:
katarzyna.prochniak@globalbrand.pl
|