Z Warsaw Trade Tower bliżej kultury


Z Warsaw Trade Tower bliżej kultury
2017-11-17
Przestrzeń Warsaw Trade Tower ponownie otwiera się na sztukę. Po koncertach fortepianowych i wernisażach fotograficznych przyszedł czas na sztuki plastyczne. Od 14 do 27 listopada br. na pierwszym piętrze biurowca można oglądać prace serbskiego malarza Jasmina Šoljanina.

Właściciel Warsaw Trade Tower ─ fundusz Akron Investment Central Eastern Europe II oraz jego asset manager ─ spółka Heitman zapraszają nie tylko osoby pracujące w obiekcie, ale i wszystkich zainteresowanych kulturą i sztuką.

Przeczytaj również:

Wystawa malarstwa Jasmina Šoljanina, która rozpoczęła się 14 listopada, to kolejne wydarzenie kulturalne organizowane w Warsaw Trade Tower. W lobby biurowca regularnie odbywają są koncerty fortepianowe, a w Panorama Room WTT na 35. piętrze prezentowane były m.in. fotografie Warszawy z lotu ptaka (autorstwa Macieja Margasa) oraz z dachów wieżowców (wykonane przez Aleksandrę Łogusz), zdjęcia lotnicze z cyklu WARSAW ON AIR, autorstwa Macieja Margasa, a także zwycięskie i wyróżnione prace z konkursu Warsaw Insta Festival. Tym razem, na tymczasową galerię artysty przeznaczona została przestrzeń na pierwszym piętrze budynku, na które z lobby prowadzą ruchome schody. Darmową wystawę można odwiedzić do 27 listopada.

Jasmin Šoljanin to wszechstronnie utalentowany serbski artysta, który od ponad 25 lat mieszka i tworzy w Polsce. Zakres jego działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, w którym wykorzystuje głównie technikę akrylową. W jego pracach możemy zauważyć inspiracje i cytaty z licznych kierunków sztuk plastycznych, często stojących w opozycji do siebie. W twórczości serbskiego artysty znajdziemy nawiązania zarówno do postimpresjonistycznych dzieł Paula Gauguina, jak i kubistycznych prac Pablo Picasso, a nawet do street artu. Artysta organizuje również koncerty oraz wydarzenia promujące kulturę serbską w Polsce.

„Wszystkie wydarzenia organizowane w Warsaw Trade Tower cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najemców oraz lokalnej społeczności, dlatego chętnie kontynuujemy nasze działania. Wystawa malarstwa jest elementem wpisującym się w naszą strategię stworzenia z WTT przestrzeni atrakcyjnej zarówno biznesowo jak i kulturalnie” – mówi Izabela Kapil – Vice President Portfolio Management – Europe w Heitman.

Warsaw Trade Tower (WTT) powstał pod koniec lat 90. jako pionierski projekt architektoniczny, a systematycznie wprowadzane w nim udogodnienia oraz uzyskanie oceny Very Good w procesie certyfikacji środowiskowej BREEAM In-Use potwierdzają wysoki standard usług oferowanych najemcom. Celem właściciela budynku i jego asset managera jest wdrażanie unikatowych rozwiązań zgodnych z koncepcją employee-wellbeing oraz odpowiadających na potrzeby pracowników. Wydarzenia kulturalne takie jak koncerty fortepianowe czy wystawa malarstwa wpisują się w te działania i jednocześnie wpływają na niepowtarzalną atmosferę panującą w budynku.



Nadesłał:

konkretpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl