Zagraniczni pisarze, polscy muzycy oraz Dzień Gier Planszowych


Zagraniczni pisarze, polscy muzycy oraz Dzień Gier Planszowych
2020-10-02
Empik zaprasza na inspirujące spotkania online.

Na tydzień 5-11 października zaplanowano kolejne spotkania z cyklu #premieraonline z twórcami najbardziej wyczekiwanych kulturalnych tytułów. W poniedziałek w studiu Empiku zagości Maciej Maleńczuk ze swoim nowym albumem. Kolejnego dnia Nico Walker odpowie na pytania czytelników odnośnie swojej kontrowersyjnej powieści „Świeży”. Dzień później w studiu Empiku zagości kolejny światowej sławy pisarz – Ken Follett, autor bestsellerowej serii „Filary Ziemi”. W czwartek o następcy złotego albumu „Matka Syn Bóg” opowie Wojciech Waglewski – członek rodzinnego tria Waglewski Fisz Emade. Weekend rozpocznie się spotkaniem z frontmanem Dr Misio, Arkadiuszem Jakubikiem, który zdradzi, jakie wydarzenia inspirowały go przy nagrywaniu nowego materiału. Natomiast w sobotę z okazji Dnia Gier Planszowych odbędą się cztery spotkania poświęcone radości płynącej z grania w planszówki.

Przeczytaj również:

 

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

 

Maciej Maleńczuk – poniedziałek, 5 września, godz. 18:00

 

Maciej Maleńczuk – polski muzyk, poeta oraz osobowość medialna powraca z nowym albumem o wymownym tytule „Klauzula sumienia” (Agora SA). Awangardowy wizerunek, oryginalny styl muzyczny oraz kontrowersyjne wypowiedzi przekładają się na ogromną popularność artysty. Większość płyt Maleńczuka pokryła się w Polsce złotem lub platyną.

 

Premiera najnowszej pozycji w dyskografii wykonawcy stanowi okazję do wirtualnego spotkania ze słuchaczami. Rozmowę z Maciejem Maleńczukiem poprowadzi Agnieszka Szkuta (Eska Rock). 

 

Na spotkanie zapraszają również Agora oraz Going.

 

Nico Walker – wtorek, 6 października, godz. 20:00

 

Powieść „Świeży” (Wydawnictwo Poznańskie), finalistka PEN Hemingway Award, należy do najgłośniejszych tytułów ostatnich lat. Książka pojawiła się w zestawieniach najlepszych premier roku przygotowanych przez „New Yorkera”, „Entertainment Weekly” i „Vogue’a”. Nico Walker odpowie na pytania polskich czytelników podczas wirtualnego spotkania autorskiego. Rozmowę poprowadzi Michał Nogaś.

 

Młody mężczyzna na pierwszym roku nauki w college'u poznaje Emily. Połączeni pasją do twórczości Edwarda Albeego i ecstasy szaleńczo się w sobie zakochują. Wkrótce jednak Emily musi wrócić do domu w Elbie, w stanie Nowy Jork, wobec czego chłopak rzuca szkołę i zaciąga się do wojska jako sanitariusz. Życie nie przygotowało go na koszmarną rzeczywistość, którą zastaje w Iraku. Koledzy z jego oddziału na zmianę palą, grają w karty, wdychają sprężone powietrze, nadużywają środków przeciwbólowych i oglądają porno. Oprócz tego giną jeden po drugim podczas kolejnych misji. Przez cały ten czas chłopak stara się podtrzymać na odległość swój związek z Emily. Gdy w końcu wraca do kraju, zespół stresu pourazowego nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Uzależnia się od heroiny, a kiedy kończą mu się pieniądze, postanawia zarobić je w jedyny sposób, jaki zna – poprzez wyuczoną przemoc.

 

Ken Follett – środa, 7 października, godz. 18:00

 

30 września do polskich księgarni trafiła powieść „Niech stanie się światłość” (Wydawnictwo Albatros), prequel „Filarów Ziemi” – najgłośniejszej książki Kena Folletta, która sprzedała się na świecie w ponad 27 milionach egzemplarzy. Autor porozmawia z polskimi fanami swojej prozy podczas spotkania online, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. 

 

„Niech stanie się światłość” to epicka historia o początku epoki, w której zaczęła się kształtować potęga imperium brytyjskiego. Opowieść o nieokiełznanej żądzy władzy, walce o prawa, które służą nie tylko rządzącym, o miłości i nienawiści, desperackim dążeniu do zachowania godności, nawet tam, gdzie nie ma na nią miejsca. Tak to się zaczęło, w Kingsbridge, które jeszcze wtedy nie nosiło takiej nazwy – 100 lat przed tym, jak Tom Budowniczy zaczął budować katedrę.

 

Wojciech Waglewski (Waglewski Fisz Emade) – czwartek, 8 października, godz. 18:00

 

Artystyczne drogi Waglewskich splatają się po raz trzeci. Po siedmiu latach od złotej płyty „Matka Syn Bóg” Waglewski Fisz Emade powracają z albumem „Duchy ludzi i zwierząt” (Mystic Production). Podczas spotkania online ze słuchaczami o pracy nad nowym materiałem opowie Wojciech Waglewski.

 

Na trzeciej wspólnej płycie muzycy przechodzą od utworów spokojnych i refleksyjnych, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, zręcznie mieszając przy tym gatunki muzyczne.

Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało albumem o silnym artystycznym wyrazie. Fani poprzednich płyt tria z pewnością znajdą na „Duchach ludzi i zwierząt” brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski: – Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna.

 

Na spotkanie zapraszają również Mystic Production oraz Going.

 

Dr Misio – piątek, 9 października, godz. 18:00

 

Minęły trzy lata od premiery „Zmartwychwstaniemy” – trzeciego, nominowanego do Fryderyka albumu zespołu Dr Misio. W zupełnie nowej, pandemicznej rzeczywistości i w okolicznościach turbulencji społeczno-politycznych zarówno w Polsce, jak i poza nią, pojawia się czwarte dzieło formacji Arkadiusza Jakubika. Płyta otrzymała tytuł „Strach XXI wieku” (Universal Music Polska).

 

W 13 zawartych na albumie utworach uchwycić można różne odcienie rocka, składające się na charakterystyczny styl Dr Misio. Nie brakuje łobuzerskiego grania („Siedemnastolatki”), rockowych kawałków z potencjałem na osiągnięcie statusu radiowych hitów („Mam dwie głowy”), skłaniających do zadumy, podszytych nostalgią lżejszych kompozycji („Mnie nie ma”), a nawet utworów do kołysania się („Zwierzę”) czy wręcz radosnego tańczenia („Wesołe miasteczko” w stylu rockabilly).

 

Frontman zespołu, Arkadiusz Jakubik, podzieli się swoimi inspiracjami i przemyśleniami towarzyszącymi pracy nad albumem podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szkuta (Eska Rock). Na spotkanie zapraszają również Universal Music Polska oraz Going.

 

Dzień Gier Planszowych – sobota, 10 października, godz. 11:00-14:30

 

Podczas spotkań online zorganizowanych w ramach Festiwalu Gier Planszowych gośćmi studia Empiku będą Piotr Jasik (@Game Troll Tv), Kamil Nowak (@Blog Ojca), Mariusz Serafin (@fani gier) oraz Kasia Sodej i Wojciech Wiśniewski – twórcy gry PARTYtura, która zdobyła główną nagrodę w 2. edycji konkursu „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”. Rozmowy o nowościach, planszówkowych zachwytach i wspomnieniach najbardziej zaciekłych rozgrywek poprowadzi Kasia Czajka-Kominiarczuk (@zwierzpopkulturalny).

 

Dzień Gier Planszowych rozpocznie się o godzinie 11:00 spotkaniem z okazji 85. urodzin Monopoly, z udziałem Piotra Jasika. W południe Kamil Nowak zdradzi, jakie gry planszowe w szczególności zainteresują dzieci. Godzinę później, o 13:00 Mariusz Serafin zapozna widzów z nowościami na rynku. Natomiast o 14:00 o swoich doświadczeniach w tworzeniu własnej gry opowiedzą Kasia Sodej i Wojciech Wiśniewski.



Nadesłał:

walk_pr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl